فراوری مروارید سیاه در مرنجاب آران و بیدگل

جغرافیای ایران به ویژه استان اصفهان با برخورداری از اقلیم کم نظیر و ظرفیت های بسیار در حوزه های مختلف می تواند راستا تحقق اقتصاد مقاومتی را تسهیل کند که واحد فراوریی پرورش ماهی و فراوری خاویار در حاشیه کویر مرنجاب آران و بیدگل نمود یکی از آنهاست.

فراوری مروارید سیاه در مرنجاب آران و بیدگل

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، چندین کیلومتر که در جهت خاکی 55 کیلومتری آران وبیدگل به کویر مرنجاب واقع در شمال استان اصفهان پیش برویم، ورای تپه های خاکی و درختچه های گز و تاغ در یکی از جهتهای فرعی ساختمانی از دور دست به چشم می خورد و در کنارش سه حوضچه و استخر کوچک و متوسط پرورش ماهی های قزل آلا، تزیینی و خاویاری.

چند عضو یک خانواده با رو آوردن به حرفه آبزی پروری از هشت سال پیش تا کنون با استفاده از آب شور منطقه ای کویری به پرورش این ماهیان پرداختند و پساب آن را نیز دوباره به چرخه بازگردانده و استفاده می نمایند.

تلاش های چند ساله این خانواده در حاشیه کویر آران وبیدگل به تازگی نتیجه داده و در مجموع افزون بر 13 کیلوگرم خاویار از ماهیان پرورشی این مجموعه فراوری نموده اند؛ نمودی کامل از اقتصاد مقاومتی.

تخم ماهیان خاویاری با وجود اسیدهای آمینه آرزین، هیستامین، ایزولوسین، لیزین، میتونین و همچنین لستین و کلسترول ماده غذایی سرشار از انرژی است و جزء گران ترین غذاهای دنیا به شمار می رود که در زمان حاضر دریای خزر به عنوان بزرگ ترین منبع این گونه از ماهیان، افزون بر 90 درصد خاویار دنیا را تامین می نماید.

با توجه به ممنوع شدن صید تجاری ماهیان خاویاری از سوی سازمان حمایت از گونه های در حال انقراض (سایتس)، بنابر آخرین آمارهای انتشار یافته در زمان حاضر 126 مزرعه دارای پروانه در 20 استان کشور در زمینه پرورش این گونه ها فعالیت دارند که البته برای چشم انداز 1404 فراوری نزدیک به 10 هزار تن گوشت و 100 تن خاویار در کشور هدف گذاری شده است.

بر این اساس پرورش ماهیان خاویاری یک فرصت سرمایه گذاری جذاب با توجیه مالی مناسب و البته کمی گران قیمت و زمان بر است که در صورت بهره گیری از برنامه ریزی و کارشناسی، می تواند ارزش اضافه نموده مناسبی برای فعالان برجا بگذارد.

  • پرورش 80 قطعه ماهی در حاشیه کویر

مدیر این مجموعه پرورش ماهی در گفت وگو با ایرنا تشریح کرد: پرورش این ماهی ها از سال 1390 شروع و در ابتدا نزدیک به 200 قطعه بچه ماهی برای پرورش و استحصال خاویار خریداری شد.

مهدی آزادپور اضافه نمود: 80 قطعه ماهی ماده در هشت سال گذشته با هزینه و تلاش بسیار پرورش داده شد که سه قطعه ماهی در ماه های گذشته به فراوری خاویار رسیدند.

وی بیان نمود: سایر ماهی های بالغ نیز به مرور زمان پس از انجام سونوگرافی از سوی شیلات شناسایی و خاویار آنها استحصال می گردد.

این فراورینماینده در ادامه بر لزوم حمایت بیشتر از فعالیت های مرتبط با پرورش ماهیان خاویاری تاکید نمود و گفت: پرداخت تسهیلات بانکی از جانب دولت در شرایط کنونی با کارمزد 18 درصد و بازپرداخت یکساله است که انتظار می رود تسهیلاتی با سود کمتر و دوره بازپرداخت بیشتر ارایه گردد.

وی با اشاره به افزایش قیمت خوراک آبزیان اضافه نمود: این افزایش چند برابری در حالی صورت گرفت که قیمت خرید خاویار در یک سال گذشته تغییری نکرد و در چنین شرایطی احتیاج به حمایت های بیشتر داریم.

آزادپور همچنین توضیح داد: یاری به شناسایی بازار فروش برای خاویار فراوریی، از سوی دستگاه های ذی ربط لازم است؛ چرا که در زمان حاضر محصولات تنها به افراد خاصی که انحصار صادرات را در دست دارند، به کمتر از یک سوم قیمت دنیای فروخته می گردد.

  • حمایت از فراوری خاویار در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی

فرماندار آران وبیدگل در این زمینه اظهار کرد: فراوری و صادرات خاویار به نوعی تحقق اقتصاد مورد تاکید رهبری فرزانه انقلاب است که با تلاش و تلاش کویرنشینان این شهرستان شاهد به ثمر نشستن آن هستیم.

اسماعیل بایبوردی اضافه نمود: پرورش ماهیان خاویاری در آران وبیدگل نمونه سخت کوشی مردمانی است که انحصار فراوری محصولی ارزشمند و ارزآور را شکستند، فراوری آن را از نقاط شمالی کشور به حاشیه کویر مرکزی کشاندند و ظرفیتی باور نکردنی برای گردشگران داخلی و خارجی ایجاد کردند.

وی بیان نمود: در راستای حمایت از فراوری داخل از هیچ تلاشی برای ارایه تسهیلات به فراوری ماهیان خاویاری فروگذار نخواهد شد و در این راستا نامه نگاری با دستگاه های ذی ربط در جریان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آران وبیدگل نیز رتبه ششمی استان اصفهان در فراوری خاویار کشور را مورد اشاره قرار داد و تاکید نمود: طرح پرورش ماهی و استحصال خاویار این مجتمع در استان نمونه بوده است.

حسین فتاحی با بیان اینکه ماهیان این واحد به مرحله فراوری خاویار رسیده است، افزود: نزدیک به 6.5 کیلوگرم خاویار اواخر سال گذشته و 7.5 کیلوگرم هم در ماه گذشته فراوری شد که به مرور تا انتها سال ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: سرعت رشد ماهیان خاویاری در این مرکز 2 برابر نسبت به سایر مرکزهای فراوریی در کشور است؛ چنان که حتی این ماهیان در دریای خزر پس از نزدیک به 14 سال خاویار فراوری می نمایند اما در این منطقه کویری به کمتر از هفت سال رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آران وبیدگل تاکید نمود: دولت تلاش دارد به هر شکلی از فراوری و پرورش ماهیان خاویاری در این شهرستان حمایت کند و در این راستا از جمله ارائه تسهیلات سرمایه در گردش بدون محدودیت صورت می گیرد.

وی گفت: با توجه به کاهش ذخایر ماهیان خاویاری در دریای خزر و به دنبال آن کاهش صادرات، امید می رود فعالیت چنین واحدهایی بتواند در سالی که به نام رونق فراوری نام گذاری شده، نقش مهمی در فراوری و صادرات کشور ایفا نمایند.

ماهیان خاویاری یا استورژون، از خانواده تاس ماهیان، از جمله گونه های آب زی کم مانندی هستند با قدمتی چند صد میلیون ساله که از این رو فسیل های زنده دنیا نامیده می شوند و همراه با تکاملی فیلوژنی تا کنون بازمانده اند.

این ماهیان به 27 گونه و زیرگونه در دنیا تقسیم می شوند که از این تعداد 6 گونه در دریای خزر زندگی می نمایند و ارزش اصلی به واسطه تخم آنهاست که به خاویار یا مروارید سیاه مشهور است.

گونه فیل ماهی در بین 6 گروه ماهیان خاویاری موجود از نظر ضریب تبدیل غذایی دارای ارزش مالی بالاتر و رشد مناسب تر است و خاویار آن نیز کیفیت بالاتری دارد.

در زمان حاضر نزدیک به 2 میلیون و 200 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی و 40 تن ماهیان سردابی و گرم آبی از سوی 50 واحد پرورشی در شهرستان آران وبیدگل به صورت سالانه فراوری و روانه بازار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "فراوری مروارید سیاه در مرنجاب آران و بیدگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری مروارید سیاه در مرنجاب آران و بیدگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید